Na pierwszy rzut oka słowa „niezależny” i „aneks” w jednym zdaniu nie mają racji bytu. Przecież pokój z aneksem kuchennym to jedno pomieszczenie, więc jak „uniezależnić” jedno od drugiego? Kilka przytoczonych niżej pomysłów pomoże Ci nie wstydzić się za swoją kuchnię i zlew pełen naczyń, gdy niespodziewanie wpadną goście.
Zanim zdecydujemy się na któreś rozwiązanie, wybierzmy rodzaj osłony kuchni: całościowa, częściowa, stała czy tymczasowa. Zacznijmy od pierwszej opcji. Możemy też poznać sposoby
aranżacji kuchni.
 |
Aneks kuchenny |
Pełna zabudowa kuchni
Pełną zabudowę można wykonać w formie wąskiej, lecz wysokiej ścianki. Może ona być zrobiona z tradycyjnych materiałów typu płyta k-g lub delikatniejszych, dających więcej światła np. luksfery czy hartowane szkło, które świetnie się sprawdzi w formie suwanej. Umieszczone na prowadnicy pozwoli kuchnię całkiem zamknąć w miarę potrzeby lub tylko przysłonić jej część.
Pełne ścianki k-g również nie muszą być smutne i nudne. W zależności od stylu swojego mieszkania można je indywidualnie ozdabiać lub nadawać im funkcjonalną misję. Odpowiednio wytrzymała ścianka może być bowiem idealnym miejscem na zawieszenie telewizora lub zamontowanie np. elektrycznego kominka.
Innym, mało praktycznym, lecz bardzo efektownym rozwiązaniem są ścianki ażurowe, które zarówno w małych, jak i większych mieszkaniach dodają lekkości i nieco nowocześniejszego stylu. Podobnym, lecz rzadko spotykanym rozwiązaniem są witraże.